All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ hot dipped galvanized pipes ] match 71 Products.
Hot Dipped Galvanized Pipes Construction Galvanised Scaffold Tube
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Application: | Scaffolding |
| Material: | Galvanised Steel |
3.2mm Thickness Hot Dipped Galvanized Pipes in EN39 Standard for Building Materials
| Material: | Galvanised Steel |
|---|---|
| Weight: | 6.4kg/m |
| Application: | Scaffolding |
Q235 Scaffolding Tubes Galvanized And Fittings Pipe Hot Dip Galvanized Steel Rectangle Tubes
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
EN36/BS1139 Steel Pipe Thickness Steel Pipe Hot Dipped Galvanzied Pipes
| Surface: | Hot Dipped Galvanzied Pipes |
|---|---|
| Origin: | China |
| Transportation Method: | Container/sea Freight |
Hot Dip Galvanized Q235 Scaffolding Tubes for Marine & Coastal Applications
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
48 Hot Dip Galvanized Scaffolding Steel Tube Stamped Galvanized Scaffold Tube
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Color: | Silver |
Hot Dip Galvanized Scaffolding Steel Tube Q195 Scaffolding Tubes And Pipes
| Surface: | Galvanised |
|---|---|
| Material: | Galvanised Steel |
| Standard: | EN39 |
2026 Hot Dipped Galvanized Iron Round Pipe / Galvanized Erw Steel Tubes
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Standard: | EN39 |
| Weight: | 6.4kg/m |
China Factory Hot Dip Galvanized Steel Pipe / GI Pipes Round Galvanised Pipe Scaffolding Tube For Construction
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Standard: | EN39 |
Building Galvanised HDG Pipes For Durability Hot Dipped Galvanised Scaffold Tube
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
| Material: | Galvanised Steel |


