All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ hot dipped galvanized pipes ] match 71 Products.
Hot Dipped Galvanised Scaffold Tube With High Elongation
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Weight: | 6.4kg/m |
| Standard: | EN39 |
48.3mm Scaffolding Tube 6 Meter Hot Dipped Galvanized Steel Pipe Durable Metal Equipment Parts
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Galvanized Q235 Golden Board Retain Coupler For Scaffolding
| Feature: | High Strength |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanized |
| Standard: | EN74-1 |
Hot Dipped Galvanized Round Steel Pipe Pre GI Steel Pipe Welded Galvanised Coating Metal Tube For Scaffolding Structural
| Surface Treatment: | Galvanised |
|---|---|
| Thickness: | 3.2mm |
| Standard: | EN39 |
Q235 Steel Ringlock System Scaffolding Hot-dip Galvanized and Origin for Construction
| Application Scenarios: | Architecture |
|---|---|
| Product Name: | Ringlock System |
| Shipping Origin: | China |
3.2mm Galvanised Scaffold Tube hot dip galvanized scaffolding steel tube stamped
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Weight: | 6.4kg/m |
| Diameter: | 48.3mm |
Durability galvanized scaffolding pipe hot dip galvanized scaffolding steel tube
| Weight: | 6.4kg/m |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
High Quality 245N/Mm2 Galvanised Scaffolding Tube - Galvanised Steel
| Material: | Galvanised Steel |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Standard: | EN39 |
scaffold galvanize pipe 6 meter/scaffolding tube bs 1139/48.3mm scaffolding tube
| Surface: | Hot Dipped Galvanzied Pipes |
|---|---|
| Diameter: | 48.3mm |
| Embossing: | Each Meter |
Bs1139 En39 Bs En10219 Galvanized Ringlock Scaffold Pipe Tube Oem Odm Pre Scaffolding For Construction
| Application: | Building |
|---|---|
| Material: | Q235 Steel |
| Surface Treatment: | Hot-dip Galvanized |


