All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ galvanized scaffolding steel tube ] match 305 Products.
High Strength 48.3mm Diameter Galvanised Scaffold Tube Galvanised Scaffold Tube
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Diameter: | 48.3mm |
| Weight: | 6.4kg/m |
420N/Mm2 Tensile Strength Galvanised Scaffold Tube For Scaffolding With EN39 Standard
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Standard: | EN39 |
| Weight: | 6.4kg/m |
China Building Material Scaffolding Tubes BS1139 Galvanized Steel Pipe Carbon Steel Pipe
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Application: | Scaffolding |
| Surface Treatment: | Galvanised |
EN39 Standard galvanised Pipe scaffold tubes 48.3mm Diameter 3.2mm 245N/mm2 Yield Strength
| Material: | Galvanised Steel |
|---|---|
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
| Diameter: | 48.3mm |
3.2mm Thickness Galvanised Scaffold Tube EN39 Scaffolding
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
Premium Quality Hollow HDG Steel Scaffolding Pipe Poles for Structural Support
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
Construction Projects Formwork Strong Support Painting Galvanized Acro Jack Scaffolding Prop
| Features: | Adjustable, Durable, Easy To Use |
|---|---|
| Size: | Adjustable |
| Color: | Red/Blue/Green/Customized |
Construction Temporary Structures Lightweight Galvanized Acrow Prop With Cup Sleeve G Pin
| Size: | Standard |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Weight: | Heavy |
Hot Dipped Galvanised Scaffold Tube With High Elongation
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Weight: | 6.4kg/m |
| Standard: | EN39 |
Industrial Construction Formwork Heavy Duty Adjustable Q235 Galvanized Acrow Shoring Prop
| Features: | Adjustable, Durable, Easy To Use |
|---|---|
| Size: | Adjustable |
| Color: | Red/Blue/Green/Customized |


