All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ galvanized scaffolding steel tube ] match 305 Products.
Galvanised Steel Scaffold Tube 420N/mm2 quality 6.4kg/m Weight
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Standard: | EN39 |
| Length: | 6m |
Japanese Scaffold Accessories High Strength for Construction Efficiency
| Name: | Scaffolding Coupler |
|---|---|
| Package: | Container |
| MOQ: | 1000 |
48.3mm Galvanised Scaffold Tube Strong And Sturdy For Diverse Construction Needs
| Standard: | EN39 |
|---|---|
| Diameter: | 48.3mm |
| Material: | Galvanised Steel |
Q235 Scaffolding Tubes Galvanized And Fittings Pipe Hot Dip Galvanized Steel Rectangle Tubes
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Second Hand Galvanised Scaffold Tube Lightweight For Scaffolding Configurations
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | High |
| Easy To Assemble: | Yes |
6.4kg/m Galvanised Metal Scaffold Tube with 420N/mm2 3.2 thickness steel pipe
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | Excellent |
| Bending Radius: | >2.5D |
Galvanised Metal Scaffold Tube 6m Length 245N/mm2 3.2 thickness steel pipe
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanised |
| Thickness: | 3.2mm |
Silver Coupler Scaffolding The Ultimate Solution For Steel Structures Double Clamp
| Name: | Scaffolding Coupler |
|---|---|
| Feature: | High Strength |
| Material: | Steel |
2026 Factory Customized Steel Galvanized Scaffolding Plank Metal Walking Boards
| Length: | 1.2m |
|---|---|
| Edge: | Smooth |
| Weight: | 7.5kg |
Perforated Construction Steel Plank Customized Galvanized Scaffolding Board Bs1139 Approval
| Standard: | EN12811,BS1139 |
|---|---|
| Packaging: | Bulk, In Tray |
| Material: | Q195.Q235.Q355B |


