All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ en39 galvanized scaffolding pipe ] match 77 Products.
Galvanized HDG Scaffolding Tube Hollow Round Steel Pipes Factory Direct Sale
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
EN39 Standard Galvanised Steel Scaffold Tube for Scaffolding Construction
| Standard: | EN39 |
|---|---|
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
| Surface Treatment: | Galvanised |
48.3mm Galvanised Scaffold Tube With 245N/Mm2 Yield Strength For Scaffolding Needs
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
2026 Galvanized Steel Scaffold Pipe Tubes for Long Term Durability in Construction
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
Hot Dip Galvanized Q235 Scaffolding Tubes for Marine & Coastal Applications
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
Q235 Strength Galvanised Scaffold Tubes 48.3mm EN39/BS1139 Steel Pipe
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Material: | Galvanised Steel |
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
EN39 Standard galvanised Pipe scaffold tubes 48.3mm Diameter 3.2mm 245N/mm2 Yield Strength
| Material: | Galvanised Steel |
|---|---|
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
| Diameter: | 48.3mm |
Tensile Galvanised Scaffold Tube En39 Certified For Sturdy Scaffolding Construction
| Standard: | EN39 |
|---|---|
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
| Application: | Scaffolding |
EN39 Standard Galvanised Scaffold Tube With Elongation 20%
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanised |
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
Excellent Corrosion Resistance Galvanised Scaffold Tube 2.5D Bending Radius 6.4kg/m
| Application: | Scaffolding |
|---|---|
| Thickness: | 3.2mm |
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |


