All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ en39 galvanized scaffolding pipe ] match 77 Products.
Corrosion Resistant EN39 Galvanised Scaffold Tube for Sturdy Construction Platforms
| Surface Treatment: | Galvanised |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Standard: | EN39 |
EN39 Standard Scaffolding Steel Tube 6.4kg/M For Construction Industry
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
Galvanized Scaffold Tube 48 Heavy Duty And Corrosion Resistant Material
| Application: | Scaffolding |
|---|---|
| Diameter: | 48.3mm |
| Weight: | 6.4kg/m |
Scaffolding System Galvanized Steel Pipe Tube Q235B/Q355b Thick Wall Sch40 Sch80 Structural/Scaffolding Galvanized/Gi
| Surface Treatment: | Galvanised |
|---|---|
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
| Application: | Scaffolding |
6.4kg/M Building Scaffolding Pipes For Exceptional Strength
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Elongation: | >20% |
| Length: | 6m |
Galvanized Scaffold Tube 48 for Galvanised Steel with Yield Strength 245N/mm2
| Weight: | 6.4kg/m |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
Economical Galvanized Q235 Scaffolding Pipes for Temporary Access Solutions
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
Hot Dip Galvanized Scaffolding Steel Tube Q195 Scaffolding Tubes And Pipes
| Surface: | Galvanised |
|---|---|
| Material: | Galvanised Steel |
| Standard: | EN39 |
3.2mm Thickness Galvanized Scaffold Tube Dia 48.3mm for Scaffolding contruction
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Standard: | EN39 |
6.4kg/m Galvanised Metal Scaffold Tube with 420N/mm2 3.2 thickness steel pipe
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | Excellent |
| Bending Radius: | >2.5D |


