All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ 3 2mm thickness scaffold tube ] match 108 Products.
Concrete Formwork Steel Props Adjustable Steel Prop Telescopic Prop In Scaffolding
| Application: | Supporting Formwork In Construction |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Design: | Simple |
Durability galvanized scaffolding pipe hot dip galvanized scaffolding steel tube
| Weight: | 6.4kg/m |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
3.2mm Thickness Galvanised Scaffolding Steel Tube for Heavy-Duty Construction
| Weight: | 6.4kg/m |
|---|---|
| Thickness: | 3.2mm |
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
Q235 2M 3M Hot-dip Galvanized Ringlock Bridge Ledger For Construction Scaffolding
| Connection Type: | Pin/Spigot |
|---|---|
| Material: | Q235/Q345 Steel |
| Ledger Spacing: | 0.5m-2.5m |
Versatile Q235 Steel Ringlock Board Bracket 1M Hot-dip Galvanized for Scaffolding
| Connection Type: | Pin/Spigot |
|---|---|
| Material: | Q235/Q345 Steel |
| Ledger Spacing: | 0.5m-2.5m |
3M Q355 Q235 Ringlock Ledger 48.3*3.2mm Hot-dip Galvanized with Ledger Length 2.5m
| Features: | High Strength, Durable |
|---|---|
| Flexibility: | Easy To Adjust And Reposition |
| Vertical Load Capacity: | 20kN |
Lightweight Steel Diagonal Brace 3.2mm Thick Galvanized Ringlock Scaffolding
| Application: | Construction/Building/Industrial/Commercial |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Material: | Q235 Steel |
Construction Ringlock Bridge Ledger Heavy Duty 2.5m Hot-dipped Galvanized with 3.25mm Tube Thickness Scaffolding
| Application: | Construction/Building/Industrial/Commercial |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Material: | Q235 Steel |


