All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ 3 2mm thickness scaffold tube ] match 108 Products.
JIS Standard Galvanised Scaffold Tube For Construction Projects Galvanized Scaffold Tube 48
| Application: | Scaffolding, Construction |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Multidirectional Ringlock Scaffold System With 48.3mm Tube Diameter And 3.0mm Tube Thickness
| Material: | Q235, Q355 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanized / Painted / HDG |
| Tube Thickness: | 2.75mm, 3.0mm, 3.2mm |
Q235/Q355 Material Scaffold Layher Hot Dipped Galvanized Ringlock Standard Scaffolding System
| Assembly Method: | Quick Locking |
|---|---|
| Application: | Building Construction, Bridge Construction, Shipbuilding, Etc. |
| Assembly Type: | Quick Locking |
Customized Scaffolding Ringlock Standard 0.5-3M Q355 48.3*3.2mm Hot-dip Galvanized for Construction
| Features: | Easy Assembly, High Strength, Versatile, Durable |
|---|---|
| Loading Capacity: | Up To 20kN |
| Joints: | Double-locking |
High Quality Hot Dipped Galvanized RingLock Scaffolding Steel Building Scaffolding System
| Features: | High Strength, Durable |
|---|---|
| Application Scenarios: | Architecture |
| Surface Treatment: | Hot-dip Galvanized |
Telescopic Andamio Indoor Metal Portable Baker Scaffolding With Adjustable Casters
| Packaging Details: | container |
|---|---|
| Delivery Time: | 10-25 |
| : |
Construction Tools Galvanized Multidirectional 6 Ring 3 M High Rosette Scaffolding System
| Material: | Q235, Q355 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanized / Painted / HDG |
| Tube Thickness: | 2.75mm, 3.0mm, 3.2mm |
EN12810 Certified Hot Dip Galvanized Q235 Q355 Steel Ringlock Scaffolding System
| Material: | Q235, Q355 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanized / Painted / HDG |
| Tube Thickness: | 2.75mm, 3.0mm, 3.2mm |
Commercial Ringlock System Scaffolding Steel Q355 3.2MM Thickness Hot Dip Galvanized
| Application: | Construction/Building/Industrial/Commercial |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Material: | Q235 Steel |
2026 Q355 Steel 3.2mm Hot-dipped Galvanized Ringlock Brace Head with Q235 Steel Rosette Construction
| Application: | Construction/Building/Industrial/Commercial |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years |
| Material: | Q235 Steel |


