All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ hot dip galvanized scaffold coupler system ] match 217 Products.
Construction Needs Adjustable Scaffolding Coupler for Versatile Building Solutions
| Application: | Construction |
|---|---|
| Weight: | 1.2kg |
| Standard: | EN74-1 |
High Quality Scaffolding Joint Coupler Durable Steel For Construction
| Name: | Scaffolding Coupler |
|---|---|
| Standard: | EN74-1 |
| MOQ: | 1000 |
High Strength 48.3mm Diameter Galvanised Scaffold Tube Galvanised Scaffold Tube
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Diameter: | 48.3mm |
| Weight: | 6.4kg/m |
2026 Galvanized Steel Scaffold Pipe Tubes for Long Term Durability in Construction
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
6.4kg/M Building Scaffolding Pipes For Exceptional Strength
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Elongation: | >20% |
| Length: | 6m |
Premium Quality Hollow Steel Scaffolding Poles for Structural Support
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
China Building Material Scaffolding Tubes BS1139 Galvanized Steel Pipe Carbon Steel Pipe
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Application: | Scaffolding |
| Surface Treatment: | Galvanised |
Galvanized Scaffold Tube 48 for Building Construction
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Thickness: | 3.2mm |
| Weight: | 6.4kg/m |
EN39 Standard Scaffold Tube With 3.2mm Thickness For Heavy Duty Construction
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
|---|---|
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
| Thickness: | 3.2mm |
420N/Mm2 Tensile Strength Galvanised Scaffold Tube For Scaffolding With EN39 Standard
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Standard: | EN39 |
| Weight: | 6.4kg/m |


