All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ en39 bs1139 galvanised scaffold tube ] match 43 Products.
Scaffolding System Galvanized Steel Pipe Tube Q235B/Q355b Thick Wall Sch40 Sch80 Structural/Scaffolding Galvanized/Gi
| Surface Treatment: | Galvanised |
|---|---|
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
| Application: | Scaffolding |
3.2mm Galvanised Scaffold Tube hot dip galvanized scaffolding steel tube stamped
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Weight: | 6.4kg/m |
| Diameter: | 48.3mm |
Scaffolding System Building Scaffolding Pipes EN36/BS1139 Steel Tubes
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
JIS Standard Galvanised Scaffold Tube For Construction Projects Galvanized Scaffold Tube 48
| Application: | Scaffolding, Construction |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Scaffold Tube Construction Support tube scaffold pipe scaffolding galvanized pipes
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
48.3mm Diameter HDG Steel Pipes For High Tensile Strength
| Surface Treatment: | Galvanised |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Elongation: | >20% |
Premium Quality Hollow Steel Scaffolding Poles for Structural Support
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
48.3mm Diameter Galvanized Scaffold Tube 48 for Scaffolding Construction
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
| Material: | Galvanised Steel |
3.2mm Thickness Galvanised Scaffolding Steel Tube for Heavy-Duty Construction
| Weight: | 6.4kg/m |
|---|---|
| Thickness: | 3.2mm |
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
Hot Dipped Galvanized Round Steel Pipe Pre GI Steel Pipe Welded Galvanised Coating Metal Tube For Scaffolding Structural
| Surface Treatment: | Galvanised |
|---|---|
| Thickness: | 3.2mm |
| Standard: | EN39 |


