All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ bs1139 round scaffolding tubes ] match 19 Products.
Pre-Galvanized Round Scaffolding Tubes Bs1139 Galvanized Steel Pipe Carbon
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Galvanized Scaffolding Tube Hollow Round Steel Pipes Factory Direct Sale
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Hot Dip Galvanized High Stability Steel Ringlock Ledger for Quick All Round Scaffolding
| Features: | High Strength, Durable |
|---|---|
| Flexibility: | Easy To Adjust And Reposition |
| Vertical Load Capacity: | ≥45KN |
China Factory Hot Dip Galvanized Steel Pipe / GI Pipes Round Galvanised Pipe Scaffolding Tube For Construction
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Standard: | EN39 |
EN39/BS1139 Standard Aluminum Scaffolding Platform Board with Easy Installation
| Type: | Planks |
|---|---|
| Size: | Various Sizes Available |
| Application: | Construction, Maintenance, Repair |
3.2mm Thickness Hot Dipped Galvanized Pipes in EN39 Standard for Building Materials
| Material: | Galvanised Steel |
|---|---|
| Weight: | 6.4kg/m |
| Application: | Scaffolding |
Q195 Galvanized Round Fence Steel Pipe Galvanized Scaffolding Steel Tube Gi Pipe
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Hot Dipped Galvanized Round Steel Pipe Pre GI Steel Pipe Welded Galvanised Coating Metal Tube For Scaffolding Structural
| Surface Treatment: | Galvanised |
|---|---|
| Thickness: | 3.2mm |
| Standard: | EN39 |
Perforated Steel Plank Customized Galvanized Scaffolding Board Bs1139 Approval
| Standard: | EN12811,BS1139 |
|---|---|
| Packaging: | Bulk, In Tray |
| Material: | Q195.Q235.Q355B |
China Scaffolding Planks Manufacture Bs1139 Steel Work Board 1.2-1.5mm Q235 Catwalk
| Standard: | EN12811,BS1139 |
|---|---|
| Packaging: | Bulk, In Tray |
| Material: | Q195.Q235.Q355B |


