All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ 48 3mm scaffold tubes ] match 144 Products.
Galvanized Scaffolding Tube Hollow Round Steel Pipes Factory Direct Sale
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Scaffolding Hot-dip Galvanized Ringlock Lattice Girder with 48.3mm Tube Diameter
| Durability: | Long Service Life |
|---|---|
| Vertical Adjustment: | ≤±3° |
| Usage: | Construction |
Galvanised Metal Scaffold Tube 6m Length 245N/mm2 3.2 thickness steel pipe
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanised |
| Thickness: | 3.2mm |
Excellent Corrosion Resistance Galvanised Scaffold Tube 3.2mm Thickness EN39 Standard
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Thickness: | 3.2mm |
Tensile Galvanised Scaffold Tube En39 Certified For Sturdy Scaffolding Construction
| Standard: | EN39 |
|---|---|
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
| Application: | Scaffolding |
Galvanised Scaffold Tube Strength and Corrosion Resistant with Yield Strength 245N/mm2
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Application: | Scaffolding |
| Standard: | EN39 |
Galvanised Steel Scaffold Tube 420N/mm2 quality 6.4kg/m Weight
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Standard: | EN39 |
| Length: | 6m |
Scaffolding Tube Galvanized Steel Pipe For Construction Underground Bunker Galvanized Steel Pipe
| Weight: | 6.4kg/m |
|---|---|
| Material: | Galvanised Steel |
| Application: | Scaffolding |
48 Hot Dip Galvanized Scaffolding Steel Tube Stamped Galvanized Scaffold Tube
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Color: | Silver |
EN39 Standard Galvanised Steel Scaffold Tube for Scaffolding Construction
| Standard: | EN39 |
|---|---|
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
| Surface Treatment: | Galvanised |


