All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ 420n mm2 galvanized scaffold tube ] match 80 Products.
Q355 Galvanized Scaffold Tube 48 Tube And Clamp Coupler Scaffolding Tube Galvanized Scaffolding Pipe
| Application: | Scaffolding |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
Galvanized HDG Scaffolding Tube Hollow Round Steel Pipes Factory Direct Sale
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
High Strength 48.3mm Diameter Galvanised Scaffold Tube Galvanised Scaffold Tube
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Diameter: | 48.3mm |
| Weight: | 6.4kg/m |
Galvanised Scaffold Tube Strength and Corrosion Resistant with Yield Strength 245N/mm2
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Application: | Scaffolding |
| Standard: | EN39 |
Excellent Corrosion Resistance Galvanised Scaffold Tube 3.2mm Thickness EN39 Standard
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Thickness: | 3.2mm |
Q235 Scaffolding Tubes Galvanized And Fittings Pipe Hot Dip Galvanized Steel Rectangle Tubes
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
EN39 Standard Galvanised Metal Scaffold Tube for Construction Industry
| Surface Treatment: | Galvanised |
|---|---|
| Elongation: | >20% |
| Application: | Scaffolding |
48.3mm Scaffold Tube EN39 Standard for Construction Framework System
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Thickness: | 3.2mm |
| Standard: | EN39 |
3.2mm Thickness Galvanised Scaffold Tube EN39 Scaffolding
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
|---|---|
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
| Material: | Galvanised Steel |
42.4x48.3mm Galvanised Scaffold Tube with 3.2mm Strong Tensile / Yield Strength
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |


