All Products
-
Galvanised Scaffold Tube
-
Scaffolding Plank
-
Ringlock System Scaffolding
-
Frame System Scaffolding
-
Scaffolding Coupler
-
Adjustable Steel Prop
-
Base Jack Scaffolding
-
Scaffolding Ladders
-
Multi Function Scaffolding
-
Scaffolding Accessories
-
Foldable Aluminium Ladder
-
Aluminum Ringlock Scaffolding
-
Aluminium Scaffolding Plank
-
Alexander"Wow! That's great! I'm very satisfied with bythai service. Not only his products are of good quality, but bythai team is particularly meticulous in service. -
Benjamin"It is a pleasure to work with bythai. I am also impressed by the team's work efficiency. If you want a trustworthy scaffolding team, I would recommend bythai without hesitation." -
Christopher"Bythai team provided us with excellent scaffolding props. Their professional knowledge and enthusiasm for the work made the whole process extremely smooth. Thanks to Bythai team, our project was able to advance quickly." -
Sophia"The team at bythai provided us with a first-class service. The professionalism and attention to detail of the project by their company staff was impressive. Our project became more efficient and smoother because of bythai's scaffolding. Highly recommended!" -
Emily"The savior of our project! Their company's team provided us with the scaffolding accessories we needed. The quality was very good, allowing our project to build a strong and safe scaffolding in a short time. The company's employees' communication skills and customer service Understanding the requirements made the whole process easy and enjoyable.”
Keywords [ 3 2mm thickness galvanised scaffolding tube ] match 93 Products.
EN39 Standard And 245N/Mm2 Oil And Gas Tubes Galvanised Steel Scaffold Tube Available
| Thickness: | 3.2mm |
|---|---|
| Yield Strength: | 245N/mm2 |
| Surface Treatment: | Galvanised |
Versatile Scaffold Tube With 3.2mm Thickness And 6.4kg/M For Construction
| Weight: | 6.4kg/m |
|---|---|
| Standard: | EN39 |
| Surface Treatment: | Galvanised |
48.3mm Diameter Scaffolding Steel Tube For Building Scaffold Framework Construction
| Standard: | EN39 |
|---|---|
| Material: | Galvanised Steel |
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
48.3mm Scaffolding Tube 6 Meter Hot Dipped Galvanized Steel Pipe Durable Metal Equipment Parts
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Q235 Scaffolding Tubes Galvanized And Fittings Pipe Hot Dip Galvanized Steel Rectangle Tubes
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Galvanized Round Q235 Scaffolding Tubes Bs1139 Galvanized Steel Pipe Carbon
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Galvanized HDG Scaffolding Tube Hollow Round Steel Pipes Factory Direct Sale
| Adjustable Length: | 3m, 5.8m, 6.0m Or As Your Request |
|---|---|
| Bending Radius: | >2.5D |
| Compliance: | Meets Industry Standards And Regulations |
Galvanised Scaffold Tube scaffold tube lengths scaffold tube
| Standard: | EN39 |
|---|---|
| Tensile Strength: | 420N/mm2 |
| Diameter: | 48.3mm |
High-Performance Scaffold Tube 48.3mm Diameter galvanised scaffold tube
| Name: | Galvanised Scaffold Tube |
|---|---|
| Thickness: | 3.2mm |
| Material: | Galvanised Steel |
EN39 Standard Galvanised Scaffold Tube galvanized scaffolding tube
| Diameter: | 48.3mm |
|---|---|
| Weight: | 6.4kg/m |
| Yield Strength: | 245N/mm2 |


